OMTEK OTOMOTİV A.Ş.’NİN ÇEYREK ASIRLIK BAŞARISI


25 yıldır kaliteyi güvenle sunan, yan basamaktan kapı koluna, arka tampon eşiğinden ayna kapağına, ara atkıdan cam çıtasına ve port bagajdan bagaj altı çıtasına kadar pek çok kategoride ürettiği otomobil aksesuarları ile faaliyet gösteren Omtek Otomotiv A.Ş., araçların siluetine farklı bir perspektif katıyor. Toplam 7.000 m2’lik üretim alanında 250’yi aşkın personeli ile hizmet veren şirket, en son teknoloji ile üretilen geniş ürün yelpazesiyle de öne çıkıyor.

Çeyrek asırdır üretim yapan ve istikrarlı şekilde büyüyen şirket, paslanmaz çelik, karbon, ABS krom, alüminyum ve ahşap malzemeden ürettiği otomobil aksesuarlarını Türkiye’den dünyaya, tam 6 kıta ve 50’den fazla ülkeye ihraç etmenin gururunu yaşıyor. Ayrıca OEM iştirakleri ile işbirliğini sürdüren sektöründe lider Omtek Auto Accessories, bazı markaların orijinal parçalarını da üretiyor.

ÇEYREK ASIRLIK TECRÜBE

Otomobil aksesuarı sektöründe 25 yıldır faaliyet gösteren Omtek Otomotiv A.Ş., gelişen teknolojinin desteğini de arkasına alarak her geçen gün güçlenen yenilikçi bir üretim anlayışına sahip. Tüm faaliyetlerinde uluslararası standartlara uyum gösteren ve yenilikçi ürünler ile sürekli gelişim amacını gözeten şirket, Türkiye’de üretim alanında yakaladığı başarıyı dünyada da yakalama hedefine adım adım ilerliyor.

Sektörde global bir dünya oyuncusu olarak konumlanan Omtek Otomotiv A.Ş., son dönemde almış olduğu IATF 16949 Sertifikası ile de kalite yönetim standardını ortaya koyuyor. Otomotiv ürünlerinin tasarımdan bakımına kadar olan tüm evrelerde en yüksek kaliteye sahip olduğunu gösteren IATF 16949 kalite sistemi belgesine sahip Omtek, bu belge ile tüm dünyada otomotiv üreticileri ve ilgili tedarikçileri ile ortak dili konuştuğunu belgelendiriyor. Diğer bir deyişle çeyrek asırlık başarısını tescilliyor.

KÜÇÜK DOKUNUŞLAR BÜYÜK FARKLAR

“Küçük dokunuşlar, büyük farklar” mottosuyla kurulan ve kurulduğu günden bu yana kaliteyi önemseyen Omtek, araçlara farklı bir perspektif katıyor. Otomobil tutkunlarının görsel zevklerini hayata geçiren, onlara daha konforlu sürüş deneyimleri yaşatmayı misyon edinen Omtek, bu doğrultuda kaliteli hizmet anlayışından ve müşteri memnuniyetinden asla taviz vermiyor. Üstün hizmet ve kalite anlayışıyla müşteri isteklerini karşılayabilmek için gerekli olan yönetim, insan, yapılan iş, ürün ve hizmet kalitelerini bir sistem yaklaşımı içerisinde ele alan Omtek, tüm çalışanların katılımı, hedef ve fikir birliklerini üretim sürecinde göz önünde bulunduruyor. Bu kalite anlayışı ile insanların severek ve beğenerek aldıkları araçlarına son dokunuşları yapan Omtek, küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratarak otomobil severleri mutlu ediyor.